Witraż

Witraż – jest przyjemną ale trudną techniką artystyczną.

Obecnie ludzie coraz bardziej doceniają bogactwo i wszechstronność sztuki witrażu jako środka ekspresji twórczej.

Praca nad witrażem zawsze będzie źródłem wyzwań i satysfakcji zarówno dla kogoś poszukującego nowego hobby , jak i zawodowego artysty pragnącego poznać nowe medium.

Szkło na witraże wyrabia się we wspaniałej gamie barw i faktur.

Często można je podziwiać dla samej jego urody, zanim jeszcze zamieni się w dzieło sztuki.

Profesjonalne wykonanie projektu wykorzystuje się podstawowe techniki cięcia szkła , owijania w folię miedzianą i lutowania, które można opanować dzięki praktyce i cierpliwości.

Jest to trudne wyzwanie kiedy chcemy przekazać wiedzę na warsztatach artystycznych .

Twórczym wyzwaniem może być przejście do wykonywania kolejnych projektów , pomysłów powinny być bardziej proste , ponieważ uczestnikami są często dzieci ale także dorośli.

Jest sprawdzoną prawdą że nic tak nie zniechęca , jak podjęcie wyzwania , któremu nie można sprostać. Dlatego często bawiąc się w „witraż’’ malujemy na szkle, ozdabiając także przedmioty użytkowe takie jak talerze, kubeczki , kieliszki , wazony , butelki.

Technika Decoupage także jest obecna w naszych dziełach , co pozwala na udekorowanie np. nie lubianego talerza czy słoika.

Malując na szkle mamy różne możliwości w używaniu farb do witrażu są to farby na bazie nafty , które dają niesamowite efekty oraz akrylowe gdyby uczestnik/a był alergikiem.

Przeróżne media, werniksy , reliefy czy tzw. taśmy Tiffany ‘ego pozwalają na zakończenie pracy , które są dopełnieniem całości.